Životní styl

Djerba – sen mnoha cestovatelů

Djerba – sen mnoha cestovatelů

Toužíte- li po subtropických plážích a chcete si užít co nejvíce sluníčka, vězte, že zde je vaše místo pro trávení dovolené. Slunečních dní je tu více než 300 dní v roce. Během pobytu si můžete zapůjčit auto, nebo skútr, abyste mohli projet ostrov křížem krážem.

Navštivte Muzeum tradic, nebo velký trh Midoun.

Moře vás nadchne svou barvou, která se mění od tyrkysové přes smaragdově zelenou až po temně modrou.

Vzduch je prosycen omamnou vůní bílých květů jasmínu, který je tuniskou národní květinou.

Právě tato vůně přilákala do svého lůna bájného hrdinu Odyssea při putování z Tróje. Zde se setkal s bájnými lotofágy, kteří se živili květy lotosů.
velbloudi na poušti

Budete stejně jako on hýčkáni pohostinností a vlídností místních obyvatel a zářivé bílé pláže vás pozvou k lenošení. Krásné počasí trvá až do podzimu.

Na výlet se můžete vydat do vesnice Er Riad, kde se nachází synagoga La Ghriba, které se též říká La Merveilleuse, což znamená Nádherná. Vesnice je jednou ze dvou, které jsou domovem zdejší židovské komunity.

Uvnitř spatříte stěny zdobené glazovanou kameninou a barokním dřevěným táflováním. Okna jsou vyzdobena barevnými sklíčky. Jsou tu uloženy jedny z nejstarších svitků židovské tóry psané na gazelí kůži.

Není se co divit, že je https://www.sewenas.cz/djerba—sen-mnoha-cestovatelu/, když hlavní a zároveň největší město Houmt Soouk znamená v překladu tržní čtvrť. Obchůdky, stánky, tržiště, kde nebudete vědět, po kterém suvenýru či koženém výrobku, dřív sáhnout. A samozřejmě smlouvat. Nemusíte se bát, obchodníci s tím počítají, proto mají cenu vždycky nadsazenou. Nakonec usmlouváte cenu o polovinu nižší.

Z přístavu na písečný Ostrov plameňáků poplujete pirátskou lodí. Kolem ní můžete pozorovat prohánějící se delfíny.

Centrum hrnčířství naleznete ve vesničce Guellala. Vše je modelováno z jílovité hlíny, pro kterou si chodí kousek za vesnici. Dodnes jsou používané tradiční postupy, jež se dědí z generace na generaci. Když budete chtít, proces výroby ukážou.

Navštivte nejznámější pláž s jemným pískem, kde jsou ideální podmínky pro provozování vodních sportů. Jmenuje se Sidi Mahrez. Severozápadní stranu ostrova tvoří laguny, které se každý rok na podzim zaplňují stěhovavými ptáky. Například plameňáky.

Zdejším nejtypičtějším jídlem je kuskus. Skoro ke každému jídlu dostanete také pastu harissa, která je vyrobená z paprik, česneku, kmínu a olivového oleje. Můžete ochutnat hustou polévku ojja, s masem, paprikou, česnekem a rajčaty. Ojja merguez obsahuje i kořeněnou jehněčí či hovězí klobásu.

Ukázku tradic naleznete v tematickém parku. Má podobu skanzenu s tradiční architekturou, je v něm historické muzeum, dílny a obchody. Můžete si sami vyzkoušet výrobu vlněných výrobků, hrnčířství a lisování oleje. Největším zážitkem je krokodýlí farma. Od čerstvě vylíhnutých po několikametrové.
plážové slunečníky

Celé území je pokryto datlovými palmami.

Pokud si zvolíte tento ostrov s dlouhými plážemi, zbavíte se únavy, stresu a budete mít pocit, že jste se ocitli v ráji.

Djerba – sen mnoha cestovatelů
3.5 (70%)2