Bydlení

Lepší vyhořet, než se stěhovat

Lepší vyhořet, než se stěhovat


Tohle rčení mě mockrát napadlo před pár lety, kdy jsem se během 2 let stěhovala 3x. Nicméně jsem došla k názoru, že to není pravda. Již dříve jsem se stěhovala jednou s rodiči a pak od rodičů, ale to jsem byla jen účastníkem celé akce, ne jejím organizátorem nebo jsem měla jen opravdu málo věcí.

Když již žijete delší čas s partnerem nebo máte rodinu a jste výdělečně činní, množství Vašeho majetku narůstá a bobtná, aniž byste to vlastně pořádně vnímali. Teprve stěhování Vám ukáže, co všechno vlastníte a Vy jen koukáte, z jakých rohů a skrýší se ty věci na Vás hrnou.

Tady je pár kladů stěhování, jak je vidím já.

krabice


Výhody stěhování


1.       Uděláte si pořádek a přehled ve věcech

Objevíte věci dávno ztracené nebo ty, na které jste již zapomněli.

2.       Vyházíte nebo prodáte nepotřebné

Ať už se to týká oblečení, dětských hraček, bot nebo knih.

3.       Uděláte něco pro svoji fyzičku

Takové stěhování tuží nejen ducha, ale i tělo. Zvlášť, pokud bydlíte ve 4. patře bez výtahu. To jdou kila dolů a svaly se rýsují.

4.       Prověříte přátelství a rodinné vztahy

Je to přeci jen psychická zátěž a potřebujete většinou od někoho pomoci. Zvládnete se s partnerem nehádat a nabídnou kamarádi nebo rodina pomocnou ruku? Budete určitě překvapeni.

přenos krabic


5.       Prověříte Vaše organizační schopnosti

Správně sbalit, označit bedny, důležité věci nechat někde po ruce, zorganizovat dopravu, to vše není jen tak. S každým stěhováním budete lepší a lepší.

6.       Můžete to nechat na jiných

Pokud toho máte opravdu hodně, jste pracovně, či jinak vytíženi a hlavně chcete stěhovat velké a těžké kusy, je lepší si objednat firmu, která to profesionálně a rychle vyřeší za Vás. Vy si nestrhnete záda a můžete ten cvrkot sledovat od hrnku kávy a dortíku z nedaleké kavárničky. Více o stěhovacích firmách na https://www.regumis.cz/spravny-pristup.

Není to tedy zas taková katastrofa, jak se může na první pohled zdát. A většinou se stěhujete do většího a můžete zase začít hromadit a nakupovat.

Lepší vyhořet, než se stěhovat
4.4 (88.89%)9