Bydlení

SPRÁVNÝ VÝBĚR BYTOVÝCH DOPLŇKŮ

SPRÁVNÝ VÝBĚR BYTOVÝCH DOPLŇKŮ

Asi to neradi přiznáváme, dekorace jsou mnohdy nepotřebné a leží jen na policích, aby se na ně prášilo, ale stejně je strašně chceme. Evokují v nás pocit domova, pomáhají nám se s novým bytem či domem, kam jsme se právě přestěhovali, ztotožnit. Ale ani časem nás to nepřejde.
Při výběru bytových doplňků neexistují žádná pravidla. Mělo by to být jen na vás. Často se však každý rozhodne vytvořit si řád a to je správné. Potřebujete – li inspiraci, ráda vám poradím, co se týče mého vkusu a třeba i vy se v něm najdete.
dekorační polštářky
Máte rádi fotografie? Rádi si připomínáte důležité vzpomínky?
Vytvořte si polici, na kterou si všechny ty rámečky s fotografiemi vystavíte. Poličku jsem sladila s rukojeťmi nábytku, v mém případě černými. Krásné to vyniklo na bíle vymalované zdi. Já jsem se nikdy v barvách zdí nevyžívala, tudíž jsem uprostřednostnila neutrální bílou. Co se týče rámečků, líbí se mi spíše jednodušší, žádné ornamentové vzory. Vůbec se nebojte fotografie často obměňovat.
dekorační svíčka
Zpříjemněte si volné chvíle vonnými svíčkami
Ani na mé poličce nechybí pečlivě vybrané vonné svíčky. Miluji vůni levandule, takže tato vůně převažuje, nezapomínám však ani na aroma lampičku, kde střídám různé vonné oleje, podle nálady.

Květiny potěší, i když si je koupíte sami pro sebe
Nic mě nepotěší jako, když ráno vstanu a na stole v kuchyni leží váza s čerstvými voňavými květinami. Co na tom, že jsem si je den před koupila sama pro sebe. Dělat si radost je velmi důležité, i když jde o dekoraci.
tulipány na stole
A co hebký kobereček? Spojme příjemné s užitečným!
Miluju, když slezu z postele a nebo z pohovky a holá chodidla – ano, chodím doma zásadně bosky, se mi zaboří do hebkého koberečku s vysokým chlupem. Není to jen příjemné a užitečné, ale taky šikovná dekorace, která místnosti přidá na útulnosti. Není na škodu jej sladit se závěsy či pohovkou.