Bydlení

Také vy platíte zbytečně

.


Každý den se musíme rozhodnout o svých nákupech. A každý den zvažujeme, zda vynaložené náklady odpovídají užitku, který z nákupu máme, zda jsme nekoupili nějakou zbytečnost, či zda se určitý předmět nedal pořídit levněji. Naše nákupy tedy pravidelně kontrolujeme, sledujeme a plánujeme. A pak nám přijde složenka za elektrickou energii. Službu hradíme jednou ročně, a tak nám ani nepřijde na mysl, že tady jsou ukryty velké možnosti úspor a že právě zde nám utíká mnoho tisícovek, které bychom si mohli a uměli užít jinde.

tlumivé světlo
 
Odhalte problém
 
V kolika místnostech ještě používáte starý typ žárovek? V kolika lampičkách a lustrech máte ještě světelný zdroj, který velkou část energie ze sítě přemění na teplo, místo na světlo? Za každou z nich platíte zbytečně! Zejména v podzimních a zimních měsících doma svítíte mnoho hodin a s každým rozsvícením se roztočí i ukazatel na vašem měřiči spotřebované energie. Pečlivě si projděte váš byt, nebo váš dům, včetně garáže, dílny a venkovních prostor. Všude tam, kde se vyskytují staré a neekonomické žárovky je možné docílit vysoké úspory.
 
třída úspory 

.

Zbavte se problému co nejdříve
 
Jakmile zjistíte, kde všude je výměna žárovek zapotřebí, rozhodně nečekejte. Vyberte si úsporné kompaktní zářivky co nejdříve. Jsou nabízeny v širokém sortimentu a každý typ se hodí lépe pro některou z místností ve vašem domě. Seznamte se zejména s barvou světla, které produkují a jejich výkonem. Užitečnou a vítanou funkcí je i možnost stmívání některých zářivek. Takové oceníte například v ložnici, nebo obývacím pokoji. 
 
Nešetříte jen jednou
 
S pořízením nového typu svítidel budete šetřit vaši peněženku hned několikrát. Největší úspora přijde s každým rozsvícením světla. Další úsporu pocítíte při nutnosti pořídit náhradní kusy. Taková nutnost přijde až za mnoho let! Nové zářivky totiž vydrží!

Také vy platíte zbytečně
4.6 (92%)5
.